מה מסתתר מאחורי הגדרות בדרך לאיקאה? ● הטיול היומי ל’בין הזמנים’

מפעל הפלדה והמזחור, השוק החדש ואנדרטת לח"י. וגם, ביקור באיקאה. ● מדור בין הזמנים של חדשות קרית אתא למגזר החרדי והדתי מגיש בפניכם את הטיול היומי - 5 דקות מהבית | מדור 'בין הזמנים' התשפ"ב

במסגרת מדור ה’טיול היומי’ של מדור בין הזמנים ה’תשפ”ב, אנחנו נסייר במפעלי ההפרדה והמיחזור, השוק החדש ואנדרטת לחי, ואיך לא? גם קפיצה לאיקאה. צומת דשנים, מעבר לשלט ‘ברוכים הבאים לקרית אתא’ (שמתארח אחר כבוד בכותרת האתר שלנו) נראה איזור שעל פניו אין בו יותר מידי דברים מעניינים, אך עם מעט סקרנות יש סיור מרתק לילדים ולמשפחה.

את הסיור נתחיל ברחוב של השוק, בהמשך הרחוב ניתן לראות משאיות מגיעות ופורקות זבל של פלסטיק וכדו, טרקטורים מתרוצצים ממקום למקום כאשר בשניה הראשונה הצופה איננו מבין במה מדובר.
ברוכים הבאים למפעל ההפרדה- ‘הזבל של האחד, הוא הזהב של האחר’ במקום זה מפרידים פסולת על מנת למחזר, ובכדי למחזר בצורה יעילה יש צורך להפריד בין סוגי הפסולת השונים, פלסטיק קשיח, בקבוקים, משטחי עץ, נילונים, ועוד.
ההמלצה שלנו תשארו במקום מספר דקות עם הילדים, תראו את צורת ההפרדה, האריזה והשינוע, מעבר לזה שהילדים לומדים על מיחזור, זה מעניין ומלמד.

חשוב לציין, כי אין מקום מסודר לעמוד ולצפות, אנחנו נשארנו עם הילדים ברכב וצפינו. למעוניינים ניתן להמשיך למפעל הפרדה נוסף ומרתק לא פחות, הפרדה של פסולת בנין: עצים, ברזל, פלסטיק, גריסת האבנים לחץ, ולקיחתו לשימוש חוזר, המפעל נמצא בכביש הצמוד לבתי הזיקוק, יש להמשיך בצומת דשנים בכיכר ישר כמעט עד הסוף.
אם הילדים שלכם צמאים לעוד, תציצו גם במגרשי המכוניות הישנות, מה ניתן לעשות איתם? וכו וכו.

להסתובב בשוק החדש של העיר זו חוויה בפני עצמה, בשנים רגילות שאינם שנות שמיטה, אנו מגיעים מידי פעם עם הילדים וממלאים עגלה מכל טוב, (טיפ, תנו לכל ילד 5 ש”ח שיקנה בזה מה שהוא מעוניין).
קניה בשוק, מלבד החוויה גם מזכירה לנו את המצוות התלויות בארץ שיש צורך לבדוק ולבצע לפני הקניה, כלאים, תרומות ומעשרות.

על הכביש הראשי יש את אנדרטת לח”י לזכר ההרוגים שנהרגו במקום זה כאשר חזרו מפיצוץ מסילת הרכבת, במקום זה היה מחנה בריטי, וניתן לראות בשדות מאחורי האנדרטה שאריות של כעשרה בתים שנשארו מהמחנה (שימו לב, לפעמים ישנם בשדות אלו גם כוורות דבורים, ניתן להראות לילדים מקרוב).
ולסיום הסיור מה שהבטחנו, קפיצה לאיקאה, אותה אנחנו בטוחים שאתם מכירים.

תהנו, וניפגש בטיול הבא.

לשאלות והערות shaymazal954@gmail.com

 

 

 

מרחבי האתר
חדשות קריית אתא

מאות בהתוועדות י”ט כסלו המרכזית בעיר • תיעוד

במוצ”ש התקיימה התוועדות רבתי וסעודת מלווה מלכה לרגל חג הגאולה וראש השנה לחסידות. השנה האירוע נערך בתקוה ובתפילה להצלחת עם ישראל וחיילי צה”ל במלחמה ופדיית השבויים. נשאו דברים וכיבדו בנוכחותם

לידיעה המלאה »
חדשות קריית אתא

מרפאת כללית עוזיאל השתדרגה והתחדשה במיגון למצבי חירום

עבודות השדרוג למרפאת כללית הואצו כדי לפתוח את המרפאה במהירות ככל האפשר ולהעניק לתושבים שירותי בריאות גם בזמני חירום ● המרפאה המחודשת נחנכה בנוכחות ראש עיריית קרית אתא, רב העיר ומנהל מחוז חיפה וגליל מערבי בכללית רונן נודלמן.

לידיעה המלאה »
דילוג לתוכן