הטיול היומי: משוק הפשפשים בחיפה ועד תל יקנעם • ערוץ בין הזמנים

מעל ארבע עשרה ייעדים שווים לא רחוק מקרית אתא והקריות • חיפה, קריות, כרמיאל, יקניעם, צומת אלונים ועכו • יעדים במרחק נסיעה של חצי שעה מקרית אתא והקריות בהם תוכלו לסיים את 'בין הזמנים' • ערוץ בין הזמנים ה'תשפ"ב

מחפשים טיול קצרצר עם הילדים? טיול שאפשר לעשות גם באמצע השנה, זוגי או עם הילדים. ערוץ בין הזמנים של חדשות קרית אתא 954 ריכז בעבורכם את מיטב המקומות לטיול עם הילדים, מבלי לנסוע יותר מחצי שעה מהבית:

שוק הפישפשים בחיפה
שוק הפישפשים עם השם הלא סימפטי, מרכז בתוכו מבחר חנויות מרתקות, שהמחנה המשותף שלהם הם דברים עתיקים/יד שניה.
אם תגיעו בשעות הבוקר תוכלו לראות את רכבי ‘האלטע זעכן’ שמפנים בתים ומביאים את כל התכולה לקרן הרחוב, כאשר הסוחרים מוציאים ממנה מציאות.
מומלץ להסתובב בין החנויות ולהיכנס לתוכם, תוכלו למצוא שם משקלים של חנויות ישנות, עוגנים של אוניות, כדי חלב, חנויות של תאורה ישנה, מכונות תפירה ועוד ועוד, לא תאמינו כמה הילדים יהיו מרותקים להסברים שלכם על המכשירים הישנים.
אגב, מאחורי שוק הפישפשים יש גינת משחקים יפיפיה, כמו כן ניתן לראות בנין בתהליך שיחזור.

השוק בעכו
טיול בשוק של עכו מזכיר קצת את שוק מחנה יהודה, רק המעלה של עכו זה הקרבה לים והדגים הטריים המגיעים ישירות לשוק, הפירות, הצעקות והססגוניות, זה כבר אותו הדבר.
הטיפים שלנו, כאשר מגיעים עם הילדים לכזה מקום לתת להם מספר שקלים שהם יקנו משהו שהם רוצים, זה יעצים להם את החוויה.

העיר העתיקה עכו
אם כבר הגענו לעכו, מומלץ להסתובב ברחובות העיר העתיקה (כמובן יש את האתרים המוכרים יותר כמו: מוזאון אוצרות בחומה, כלא עכו, אולמות האבירים, ואיך לא חוף הים עם השיט והטורנדו) אך גם ברחובות העיר העתיקה עצמה אפשר להעביר מספר שעות, במקום יש את בית הכנסת של הרמח”ל, ושלטים המספרים את ההיסטוריה של המקום.

שיט מחיפה לעכו
למי שמעוניין, ניתן להגיע לעכו גם בשייט, בימי שני יש שייט מחיפה לעכו.
ניתן למצוא את כל המידע ב

תל יקנעם
מעל נחל השופט יש את תל יקנעם, פתוח לכולם ובחינם, ויש שם מסלול עם מסבירונים (רמקולים מובנים) וניתן לשמוע את ההיסטוריה של המקום, במקום יש נוף מדהים.

בית שערים
אתר של רשות הטבע (בתשלום), באתר ישנם מערות קבורה ישנות, ועוד דברים מרתקים.

המסלול מסטלה מאריס לטיילת בת גלים
כמעט בכל ביקור במערת אליהו, אנחנו עושים את הדרך מסטלה מאריס, המסלול קצר ועוצר נשימה, הנוף מדהים, ירידה מעט תלולה (לא מתאים לעגלות או לנשים בהיריון) , אפשר לעצור ולשבת מול הנוף.

חי פארק כרמל

אתר של רשות הטבע (בתשלום) במקום יש הסבר על השבת היחמורים לטבע, בית גידול ושימור של נשרים, ושמירה על בעלי החיים, גם פה יש נוף מדהים ומסלול קצר.

המעיין בצומת אלונים
מעט אחרי תחנת הדלק בצומת אלונים, יש מבנה אבן ישן, במקום ישנו מעיין (משמש לעיתים כמקווה) אם אתם באזור, שווה קפיצה (תרתי משמע )

דרך העץ -שדמות דבורה (בתשלום)
במקום מתקנים לילדים, מבוך, יצירות ועוד, חוויה של כמה שעות.

פארק המשפחה כרמיאל

גינה גדולה ויפה, שחמט ענקי, מתקנים ועוד.

גן הנדיב זכרון יעקב
גינות מהממות, וקברו של הברון רוטשילד, מקום מטופח ויפיפיה.

פארק הדיג יקנעם (בתשלום)

התנסות בדיג, מתקנים לילדים וחוויה של דייג ליום אחד.

 

מרחבי האתר
דילוג לתוכן