בית יעקב. צילום: 954

פרסום ראשון: קומה נוספת תבנה ב’בית יעקב’ לאחר החגים

קומה נוספת תבנה בבית הספר היסודי 'בית יעקב' והבנייה תחל כבר אחרי החגים. הבנות יעברו ללמוד ב'גבורי עציון' ומערך הסעות יסיע את התלמידות. אתר 954 עם כל הפרטים ועל הפגישה שנערכה היום (ראשון) בנושא.

בית הספר ‘בית יעקב’ ישנה פניו וקומה נוספת תבנה בשנה הקרובה, לצד שיפוץ מסיבי של הקומה הקיימת. על פי החלטת ראש העיר השיפוץ יחל מיד לאחר החגים, ומדובר בהשקעה של מיליונים רבים.

מהמידע שהגיע לאתר 954, היום נערכה ישיבה עם מנהלת בית הספר, מנכ”ל העירייה וגורמים בכירים נוספים בעירייה בהם מנהלת מחלקת חינוך ברוריה הספל, מנהל אגף תחזוקה דוד פרץ, מנהל הרכש קובי עמר, ועוזר אש העיר מר שמואל לנקרי, ובמהלך הפגישה הציגו את התוכניות וכן את פירוט הצעדים המתוכננים.

מהתוכניות עולה כי בבית הספר יושקע סכום של מיליונים רבים, כאשר הדבר ישמש לבניית קומה נוספת, כשבמקביל הקומה הנוכחית תעבור שיפוץ מסיבי. הבנייה תחל כבר לאחר החגים, כאשר תלמידות בית הספר יעברו ללמוד בבית ספר ‘גבורי עציון’.

בשיחה עם מנהלת בית הספר הגב’ אביטל רוטנר, היא מספר לאתר 954, כי הופתעה מאוד לטובה מכל המהלך. “זו בשורה לעיר ומגיע יישר כוח גדול לראש העיר מר יעקב פרץ שעושה מעל ומעבר כדי להוציא לפעול עת המהלך הזה. אנחנו ב”ה גדלים בכל שנה, כאשר השנה פתחנו את הכיתה ה-14”.

הגב’ רוטנר הוסיפה: “אכן היום הייתה פגישה, וכאשר הגעתי הופתעתי לטובה. אני חשבתי שמדובר רק בבניה של קומה נוספת, אבל הוברר לי שעושים שיפוץ גם לקומה הנוכחית ובונים ממש קמפוס חינוכי חדש”.

על פי התוכנית אולם גדול יבנה במבנה הקיים, ייבנו חדרי ספח וכן חצר מרווחת לרווחת התלמידות, ו-16 כיתות ייבנו במבנה במקום ה-8 שקיימים כיום.

המטרה היא לאפשר תנאים נאותים ל-380 התלמידות שכבר היום לומדות בבית הספר, ולאלו שצפויות להצטרף בשנים הבאות.

על פי התוכנית, כדי להקל על הבנות העירייה החליטה לקחת על עצמה את נושא מערך ההסעות אל בית הספר הזמני שיהיה ב’גבורי עציון’, כאשר התוכניות של העירייה לסיים את הבנייה והשיפוץ כבר בתוך מספר חודשים, ולאפשר את פתיחת שנת הלימודים בשנה הבאה במבנה החדש והמשופץ.

בשיחה עם חבר מועצת העיר ויו”ר דגל התורה, אלקנה וייסנשטרן, הוא אומר לאתר 954 כי אכן מדובר בבשורה לעיר ולציבור החרדי. הבנייה של בית הספר, זה חלק מההשקעה של העירייה והקו שמוביל ראש העיר בנושא החינוך. “ראש העיר שם לו למטרה לשפץ ולבנות בתי ספר בעיר, מתוך ראייה שהחינוך זה הדבר החשוב. יש לשבח אותו על כך שהכליל גם את הציבור החרדי, כחלק אינטגרלי מהמהלך הכולל, ועל כך תודתנו”.

מרחבי האתר
דילוג לתוכן