הורשע במתן שוחד לראש העיר של קריית מוצקין

בית משפט השלום בחיפה הרשיע את דובי שפיגלר, שהודה במסגרת הסדר טיעון במתן שוחד לראש עיריית קריית מוצקין, חיים צורי.

בית משפט השלום בחיפה הרשיע את דובי שפיגלר, שהודה במסגרת הסדר טיעון במתן שוחד לראש עיריית קריית מוצקין, חיים צורי. כאמור בכתב האישום המתוקן, שהוגש באמצעות עורכות הדין אלכסנדרה קרא ושרה גרין ממחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה, במהלך שנת 2017 פנו חיים צורי, ראש עיריית קריית מוצקין, ויוסי דואק, בעל מקומון באזור הקריות ומי ששימש כממלא מקום ראש עיריית קריית ביאליק ונחשב למקורב לצורי, אל דובי שפיגלר, שהיה באותה עת פעיל בסיעת “רוח חדשה” שהתמודדה בבחירות לרשויות המקומיות נגד סיעתו של צורי. בפנייתם הציעו השניים לסדר לו ולרעייתו עבודה במסגרות של עיריית קריית מוצקין.

בתמורה לכך, העביר שפיגלר מידע ותכנים מתוך קבוצת וואטסאפ של פעילי “רוח חדשה”. על פי כתב האישום, צורי השתמש בתפקידו הציבורי וניצל את כוח משרתו, כדי להביא להעסקתם של שפיגלר ושל אשתו בעבודות שונות.

במסגרת הסדר הטיעון, הודה שפיגלר בעבירה של מתן שוחד ועתיד להיגזר עליו בהסכמה עונש מאסר של 9 חודשים, שיכול וירוצה בעבודות שירות, בכפוף לחוות דעתו של הממונה לעבודות שירות, בנוסף למאסר על תנאי וקנס כספי.

שפיגלר עתיד לשמש כעד תביעה נגד צורי ודואק במסגרת ההליך המתנהל נגדם בבית המשפט המחוזי בחיפה.

מרחבי האתר
חדשות קריית אתא

ויסנשטרן: “אחרי קדנציה מלאה, מסתערים על הקדנציה הקרובה” • ראיון

בעוד יותר מארבעה ימים, תצא קרית אתא לבחור את חברי מועצת העיר וראש העיר הבא שינהיגו את העיר בחמש שנים הקרובות . רגע לפני שהקלפיות נפתחות והפעילים זורמים לאשכולות בתי

לידיעה המלאה »
דילוג לתוכן