חזירי בר. צילום: לדעת

רכסים: בעקבות ריבוי חיות הבר – המועצה פורשת מלכודות

בעקבות ריבוי חיות הבר ביישוב, הודיעה המועצה כי יפרשו מלכודות במקומות המיועדים והבעייתים בישוב, ובכל מקרה של אירוע חיות בר יש להתקשר למוקד העירוני.

המועצה המקומית פרסמה בימים האחרונים הודעה לתושבים בעקבות חיות בר שהחלו להכנס פנימה לרחובות העיר, ובכלל זה חזירי הבר.

בהודעה נכתב כי בתקופה האחרונה גדלה אוכלוסיית חיות הבר בסביבת רכסים בשל היעדר אויבים טבעיים, הפחתה באישורי צייד, האכלה מלאכותית על ידי האדם, ובעקבות התפתחות הישוב והבניה המסיבית. עוד נכתב כי מאחר והחיות לא מוצאות מזון בסביבה הטבעית הן מגיעות לישוב לחפש מזון.

כאן המקום לציין כי בכניסתם אל החצרות גורמות חיות הבר נזקים לגינון ולחקלאות, ואף קיים סיכון של תאונות דרכים עם בהלת תושבים.

בהודעת המועצה נכתב כי ניתן לבצע מספר פעולות למניעת כניסת חיות בר לחצרות הפרטיים ולמרחב הציבורי, בהם לא להשאיר כלי מים פתוחים בחצר, לא להשאיר שאריות מזון ולהקפיד להשליך אשפה בתוך הפחים.

בנוסף הודיעה המוצעה כי יפרשו מלכודות במקומות המיועדים והבעייתים בישוב. עוד התבקשו התושבים כי בכל אירוע של חיות בר יש להודיע למוקד 106

מרחבי האתר
חדשות קריית אתא

מאות בהתוועדות י”ט כסלו המרכזית בעיר • תיעוד

במוצ”ש התקיימה התוועדות רבתי וסעודת מלווה מלכה לרגל חג הגאולה וראש השנה לחסידות. השנה האירוע נערך בתקוה ובתפילה להצלחת עם ישראל וחיילי צה”ל במלחמה ופדיית השבויים. נשאו דברים וכיבדו בנוכחותם

לידיעה המלאה »
חדשות קריית אתא

מרפאת כללית עוזיאל השתדרגה והתחדשה במיגון למצבי חירום

עבודות השדרוג למרפאת כללית הואצו כדי לפתוח את המרפאה במהירות ככל האפשר ולהעניק לתושבים שירותי בריאות גם בזמני חירום ● המרפאה המחודשת נחנכה בנוכחות ראש עיריית קרית אתא, רב העיר ומנהל מחוז חיפה וגליל מערבי בכללית רונן נודלמן.

לידיעה המלאה »
דילוג לתוכן