צילום: דוברות עיריית קרית אתא

שר האנרגיה נפגש עם ראש העיר

שר האנרגיה והתשתיות אלי כהן נפגש עם ראש העיר יעקב פרץ, לדון בקידום התוכניות לפיתוח העיר, שימוש באנרגיה ירוקה והקמת תאגיד אנרגיה שיביא להתייעלות אנרגטית, חיסכון והפחתת זיהום אוויר באיזור.

שר האנרגיה והתשתיות וחבר הקבינט המדיני ביטחוני, אלי כהן, קיים יחד עם ראש העיר יעקב פרץ, ביקור מקצועי בעיר. בפגישה ערך ראש העיר יעקב פרץ לשר ולצוות המשרד סקירה מקיפה על העיר וקידום תוכניות הפיתוח ביניהם גם בית החולים והשכונות החדשות המתכוננים.

השר וראש העיר דנו בהקמת תאגיד אנרגיה אשר יביא להתייעלות אנרגטית, יאיץ פרויקטים, יחסוך בהוצאות ויפחית את זיהום האוויר באזור. כחלק מהביקור, סוכם גם על קידום תוכנית הטמנת קווי החשמל בעיר ופיתוח תשתיות המים והביוב, כדי לסייע בקידום תוכניות הבניה תוך הגברת אמינות מערכת החשמל בשגרה ובחירום.

שר האנרגיה והתשתיות אלי כהן: “הקמת תאגיד אנרגיה בקרית אתא היא בשורה עבור תושבי העיר והסביבה, התכנית תשפר את איכות החיים של התושבים, תביא לחיסכון באנרגיה ותאפשר לעיר להשקיע יותר ברווחה, בחינוך ובפיתוח תשתיות. הטמנת קווי המתח באדמה תגביר את אמינות מערכת החשמל, תשפר את נראות פני הרחובות ותסייע בקידום תוכניות הבניה באזור. יחד עם ראש העיר ידידי יעקב פרץ, נפעל לקדם את קרית אתא כעיר ירוקה אשר תספק את צרכי האנרגיה מאנרגיות מתחדשות ולא מזהמות, דבר שיתרום רבות לאיכות הסביבה”.

ראש העיר קרית אתא יעקב פרץ: “שמחנו לארח את השר אלי כהן והגורמים המקצועיים במשרד האנרגיה, כדי לקדם פרויקטים משמעותיים בעיר כמו גם הקמת תאגיד אנרגיה מתחדשת ושימוש באנרגיה ירוקה, אגירת אנרגיה והטמנת קווי מתח גבוה. מדובר בפגישה חשובה ומשמעותית להמשך פיתוח קרית אתא, ואני מודה לשר כהן וצוותו על הביקור ועל שיתוף הפעולה הפורה.”

מרחבי האתר
דילוג לתוכן